Jesteśmy hurtownią elektryczną i elektrotechniczną z wyspecjalizowanym zapleczem automatyki przemysłowej.

Jako integrator automatyki z powodzeniem realizujemy projekty z zakresu optymalizacji i automatyzacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.

Nasi Klienci to producenci maszyn z takich branż, jak np. spożywcza, kosmetyczna, farmaceutyczna, chemiczna, metalurgiczna.

Współpracujemy najczęściej z Działem Utrzymania Ruchu lub Działem Zaopatrzenia.

W ramach proponowanych usług wykonujemy Audyty Bezpieczeństwa maszyn , a także Prefabrykację Szaf Sterowniczych.

Świadczymy usługi implementacji funkcji bezpieczeństwa dla systemów automatyki, gwarantujących odpowiedni poziom niezawodności (dyrektywa maszynowa 2006/42/WE, norma ISO 13849-1). Projekty opracowujemy w zintegrowanym środowisku AutoCAD oraz SEE Electrical EXPERT zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W obszarze projektowania i programowania systemów sterowania wykonamy kompletne systemy sterowania, w tym oprogramowania sterowników logicznych PLC (sterowanie pracą maszyn, procesów produkcyjnych, linii technologicznych), programowanie sterowników logicznych PLC w konfiguracji z silnikami krokowymi, enkoderami i falownikami, programowanie paneli operatorskich HMI (wizualizacja, zadawanie parametrów pracy dla maszyn funkcjonujących w ciągach produkcyjnych lub liniach technologicznych), układy wejść/wyjść (rozwiązania służące do miejscowej bądź rozproszonej rozbudowy systemów sterowania z zadaniem ściągania i gromadzenia nadplanowych sygnałów obiektowych), systemy redundantne, systemy informatyczne SCADA, DCS.

Specjalizujemy się w systemach automatyki przemysłowej opartych na rozwiązaniach firm Siemens, ABB, Schneider, Mitsubishi, których jesteśmy certyfikowanym integratorem oraz dystrybutorem

Dobieramy i montujemy sterowane wizyjnie wykorzystywane np. w maszynach sortujących produkty w ramach kontroli ich jakości, a także w pracy robotów przemysłowych pracujących na liniach montażowych, liniach pakowania, malujących czy spawających